Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
Liczba wyświetleń: 1376
Koncert zespołu IRA w Ogrodzie Botanicznym UJ

Koncert zespołu IRA w Ogrodzie Botanicznym UJ

Zapraszamy na niezapomniany wieczór z legendarnym zespołem IRA.W malowniczej scenerii Ogrodu Botanicznego UJ odbędzie się wyjątkowy koncert, który na długo pozostanie we wspomnieniach. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać największych przebojów zespołu w otoczeniu przyrody, gdzie dźwięki muzyki będą idealnie harmonizować z pięknem natury.
Liczba wyświetleń: 1327
Wystawa "Pan na <span lang='la'>Collegium Maius</span>. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

Wystawa "Pan na Collegium Maius. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

Wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 60-lecia otwarcia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które nastąpiło dokładnie 6 maja 1964 r. o godz. 11.00. Przez 6 dekad Collegium Maius, w którym mieści się placówka, stało się jednym z obowiązkowych punktów odwiedzin turystów z całego świata. Bywały tu również koronowane głowy, dyplomaci, osobistości świata nauki i sztuki. Zwiedzający wystawę zobaczą Collegium Maius od strony dotąd mało nieznanej.
Liczba wyświetleń: 917
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ

Festiwal Nauki i Sztuki na UJ

Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Collegium Medicum zapowiada się szczególnie emocjonująco, bowiem będzie to powrót na scenę krakowskich festiwali po 4 latach nieobecności. Zmianie uległa lokalizacja wydarzeń festiwalowych: z przestrzeni Rynku Głównego w Krakowie, wydarzenia festiwalowe przenoszą się do naukowych siedzib partnerów Festiwalu.
Liczba wyświetleń: 815
Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności", która odbędzie się w Collegium Broscianum - siedzibie Instytutu Filozofii UJ.
Liczba wyświetleń: 514
"Kto raz dotknął filozofii..." rozmowa o książce "Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią"

"Kto raz dotknął filozofii..." rozmowa o książce "Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią"

"Kto raz dotknął filozofii, jest zgubiony" pisał poeta Adam Zagajewski. W jego twórczości filozofia pojawia się pod rozmaitymi postaciami, ale przede wszystkim ściśle splata się z życiem. Anna Arno i Anna Czabanowska-Wróbel w rozmowie z Dorotą Siwor mówić będą o formach obecności filozofii w jego twórczości, o dialogu, który poeta prowadzi, wreszcie o filozofii życia, którą można odczytać w wierszach.
Liczba wyświetleń: 448
Wystawa "San i Aka. Rdzenne kultury Afryki Subsaharyjskiej"

Wystawa "San i Aka. Rdzenne kultury Afryki Subsaharyjskiej"

Prezentowana ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom 10-lecia powstania Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych i VII Kongresu Afrykanistów Polskich. Jest wspólnym przedsięwzięciem Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, które w swoich zbiorach posiada znaczną kolekcję artefaktów afrykańskich.
Liczba wyświetleń: 420
Multimedialna wystawa "<span lang='en'>Accelerating Science</span>" zawitała do Krakowa

Multimedialna wystawa "Accelerating Science" zawitała do Krakowa

Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek CERN, największy ośrodek badawczy fizyki cząstek na świecie, obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Z tej okazji w Krakowie będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która prezentuje zagadnienia związane z fizyką cząstek elementarnych. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński.
Liczba wyświetleń: 375
"Wizje neuronalne" - wystawa

"Wizje neuronalne" - wystawa

Wystawa prezentuje prace prof. Romualda Janika - obrazy wygenerowane przez sieci neuronowe, których połączenia neuronalne zostały sztucznie zaburzone przez autora, tym samym modyfikacji uległ ich wewnętrzny "obraz świata" na zupełnie indywidualny - nie powiązany już ściśle z rzeczywistością.
Liczba wyświetleń: 369
Konferencji naukowa "<span lang='en'>Healthy Minds</span>. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Konferencji naukowa "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jej tematyka będzie skoncentrowana na zdrowiu psychicznym, ujmowanym holistycznie z różnych perspektyw. Wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów, badaczy i praktyków z dziedziny psychologii, aby wspólnie dyskutować o bieżących wyzwaniach i rozwiązaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, a także o tym jak skutecznie promować dobre wzorce zachowań prozdrowotnych.
Liczba wyświetleń: 341

Widok zawartości stron Widok zawartości stron