Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie 659. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.
Liczba wyświetleń: 5613
“No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej

“No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej

Każdy z nas pamięta szkolne wycieczki do muzeów i słynne pytania o to “co artysta miał na myśli”. Może naukowcy pomogą nam odpowiedzieć na to pytanie? W nowej serii rozmów “No to pięknie!” na kanale YouTube Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ zastanowimy się nad sztuką i pięknem z perspektywy różnych dyscyplin naukowych.
Liczba wyświetleń: 1675
Wielkie Pytania w Krakowie

Wielkie Pytania w Krakowie

W ramach obchodzonego w 2023 roku Światowego Kongresu Kopernikańskiego 28 listopada zapraszamy na Wielkie Pytania w Krakowie, poświęcone dziedzictwu astronoma. Trzy debaty będą transmitowane na żywo w Internecie, a nagrania zostaną umieszczone na kanale YouTube.
Liczba wyświetleń: 1540
Camera Jagellonica 2022

Camera Jagellonica 2022

Ruszył nabór zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Camera Jagellonica, w którym nagradzane są fotografie i filmy. Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace w kategorii "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Hasło to zapowiada Rok Kopernikański upamiętniający przypadającą w 2023 roku w 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.
Liczba wyświetleń: 1350
Kardiologia Prewencyjna 2022

Kardiologia Prewencyjna 2022

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XV Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego "Kardiologia Prewencyjna 2022 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy". Cykl tych wydarzeń to spotkania multidyscyplinarne, które skierowane są nie tylko do kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.
Liczba wyświetleń: 1334
Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel zaprasza na uroczyste posiedzenie Senatu UJ, które odbędzie się w Auditorium Maximum UJ, z okazji wręczenia odznaczeń państwowych i medali KEN oraz nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia naukowe.
Liczba wyświetleń: 1241
"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

Konferencja organizowana jest z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wezmą w niej udział osoby cieszące się najwyższym autorytetem w różnych dziedzinach nauki, w większości członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Przedstawią oni najnowsze osiągnięcia w swoich dyscyplinach, które złożą się na diagnozę dotyczącą stanu społeczeństwa międzynarodowego w sytuacji pandemii, kryzysu ekologicznego i zachwiania tradycyjnych wartości.
Liczba wyświetleń: 1050
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Liczba wyświetleń: 1023
Forum Neuronus

Forum Neuronus

12. edycja konferencji Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego UJ.
Liczba wyświetleń: 940
Obchody Akademickiego Dnia Pamięci w rocznicę <span lang="de">Sonderaktion Krakau</span>

Obchody Akademickiego Dnia Pamięci w rocznicę Sonderaktion Krakau

W tym roku mijają 83 lata od przeprowadzonej 6 listopada 1939 r. przez gestapo podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników UJ, zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie. Społeczność Akademicka UJ wraz z pozostałymi krakowskimi uczelniami co roku upamiętnia tę rocznicę obchodząc Akademicki Dzień Pamięci.
Liczba wyświetleń: 876

Widok zawartości stron Widok zawartości stron