Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Co robić po otrzymaniu niepokojących wyników badań?

Co robić po otrzymaniu niepokojących wyników badań?

Poniżej zamieszczone są wskazówki postępowania w przypadku potwierdzenia obecności przeciwciał anty SARS-CoV-2 lub uzyskania podwyższonego poziomu badanych markerów w wynikach badań przeprowadzanych wśród pracowników UJ.

 

 

 

Badanie anty SARS-CoV-2

w przypadku uzyskania wyniku dodatniego – potwierdzającego obecność p/ciał anty SARS-CoV-2, konieczne jest wykonanie kolejnego badania - metodą PCR. W tym celu prosimy o PILNE zgłoszenie się do Izby Przyjęć Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ul. Macieja Jakubowskiego 2 (dostęp całodobowy, w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ).

Badanie CA125

w przypadku podwyższonego poziomu CA125 w badanej surowicy, wskazana jest wizyta u  lekarza prowadzącego/rodzinnego lub w Poradni Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ul. Macieja Jakubowskiego 2, tel.: (12) 400 34 57 (w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ, z koniecznym skierowaniem) albo innej specjalistycznej placówce.

Badanie PSA

w przypadku podwyższonego poziomu PSA w badanej surowicy, wskazana jest wizyta u  lekarza prowadzącego/rodzinnego lub Poradni Urologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ul. Macieja Jakubowskiego 2, tel.: (12) 400 34 42 (w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ, z koniecznym skierowaniem) albo innej specjalistycznej placówce.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron