Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

Młodzi uczeni wyjadą na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

Już niebawem dziewięciu młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjedzie na badania w zagranicznych renomowanych ośrodkach. Dzięki wyjazdowi będą mogli prowadzić swoje badania pod opieką wybitnych badaczy o międzynarodowym autorytecie. Wyjazdy potrwają od 6 do 36 miesięcy. W ubiegły piątek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki kolejnej edycji konkursu "Mobilność Plus".

Program "Mobilność Plus" ma pomóc młodym naukowcom w rozwoju kariery naukowej. Jego laureaci uczestniczą w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach przy wykorzystaniu aparatury i metod niedostępnych w kraju. Wyjazdy potrwają od 6 do 36 miesięcy. Finansowanie obejmuje pobyt za granicą uczestnika wraz z rodziną, ew. koszty dojazdów z miejsca zamieszkania do ośrodka badawczego oraz podróż do kraju. Miesięcznie laureaci otrzymają 10 tys. zł, 2 tys. zł dla współmałżonka oraz 1000 zł dla dziecka.

W 4. edycji programu resort nauki wyłonił 65 laureatów. Dziewięcioro z nich prowadzi badania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na trzyletnie pobyty za granicą zdecydowali się: mgr Marzena Rusanowska z Wydziału Filozoficznego, dr Tomasz Mikołajczyk z Wydziału Lekarskiego, dr Mirosław Książek z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii i dr Anna Jankowska z Wydziału Filologicznego.

Pozostali laureaci z UJ to: mgr Marcin Wysokiński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (24 m-ce), mgr Krzysztof Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (24 m-ce), mgr Dominik Skiba z Wydziału Lekarskiego (29-mcy), dr Konrad Werner z Wydziału Filozoficznego (12 m-cy), mgr Agata Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (24 m-ce).

Pliki do pobrania
pdf
Laureaci 4. edycji programu "Mobilność Plus"
Polecamy również
Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj