StRuNy przyznane. Opiekunem roku dr hab. Wojciech Szczeklik

W ubiegły piątek rozstrzygnięto 5. edycję konkursu StRuNa dla najlepszych kół naukowych w Polsce. Statuetki i dyplomy przyznano w pięciu kategoriach: Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Koło Naukowe Roku, Opiekun Roku oraz Projekt Roku. Laureatów wyłoniło jury złożone z wykładowców akademickich, członków organizacji pozarządowych i byłych członków kół naukowych.

W kategorii Opiekun Roku statuetkę przyznano dr. hab. n. med. Wojciechowi Szczeklikowi, który sprawuje pieczę nad Studenckim Kołem Naukowym Chorób Wewnętrznych przy Oddziale Intensywnej Terapii Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum im. prof. Andrzeja Szczeklika. Ponadto w kategorii Koło Naukowe Roku wyróżniono Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ.

Program StRuNa, organizowany od 2011 oku przez ogólnopolską organizację pozarządową Fundusz Pomocy Studentom, wspiera i promuje studencki ruch naukowy (od pierwszych liter tych trzech słów wziął swoją nazwę). StRuNa to nie tylko coroczny konkurs, ale i baza kół naukowych, gromadząca informacje o ponad 5,5 tys. organizacji, a także czasopismo StRuNa - Biuletyn Młodych Naukowców.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ
Clinical Research Award dla zespołu naukowców z WBBiB UJ