Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

Kapituła obradująca pod przewodnictwem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze".

Doroczne posiedzenie Kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała odbyło się 21 stycznia br. na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nazwiska laureatów Nagrody za rok 2015 zostaną podane w terminie późniejszym. Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 4 marca 2016 roku o godzinie 11.00 w Urzędzie Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4.

Nagroda im. Ks. Stanisława Musiała – ustanowiona przez „Przymierze", a fundowana przez Rektora Uniwersytetu, Prezydenta Miasta Krakowa oraz krakowską Gminę Wyznaniową Żydowską - przyznawana jest w dwóch kategoriach: za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za działalność społeczną na rzecz tego dialogu i współpracy. Jej patronem jest zmarły jedenaście lat temu jezuita, ceniony publicysta, mądry, odważny i szlachetny duszpasterz, rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz pojednania Polaków i Żydów.

W ubiegłych latach  laureatami Nagrody byli:.

Jan Błoński oraz  Miasto i Gmina Chmielnik; Joanna Tokarska-Bakir i Bogdan Białek; Bożena i Jerzy Wyrozumscy oraz Tomasz Pietrasiewicz i Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie; Anna Lebet-Minakowska i ks. Manfred Deselaers; Stefan Wilkanowicz i nieformalna Grupa Przyjaciół z Olkusza; Stanisław Krajewski i Mirosław Skrzypczyk; ks. Romuald Jakub Weksler-Waszkinel i Zofia Radzikowska.

Polecamy również
Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku
Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019
Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"
Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj