Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

Kapituła obradująca pod przewodnictwem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze".

Doroczne posiedzenie Kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała odbyło się 21 stycznia br. na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nazwiska laureatów Nagrody za rok 2015 zostaną podane w terminie późniejszym. Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 4 marca 2016 roku o godzinie 11.00 w Urzędzie Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4.

Nagroda im. Ks. Stanisława Musiała – ustanowiona przez „Przymierze", a fundowana przez Rektora Uniwersytetu, Prezydenta Miasta Krakowa oraz krakowską Gminę Wyznaniową Żydowską - przyznawana jest w dwóch kategoriach: za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za działalność społeczną na rzecz tego dialogu i współpracy. Jej patronem jest zmarły jedenaście lat temu jezuita, ceniony publicysta, mądry, odważny i szlachetny duszpasterz, rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz pojednania Polaków i Żydów.

W ubiegłych latach  laureatami Nagrody byli:.

Jan Błoński oraz  Miasto i Gmina Chmielnik; Joanna Tokarska-Bakir i Bogdan Białek; Bożena i Jerzy Wyrozumscy oraz Tomasz Pietrasiewicz i Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie; Anna Lebet-Minakowska i ks. Manfred Deselaers; Stefan Wilkanowicz i nieformalna Grupa Przyjaciół z Olkusza; Stanisław Krajewski i Mirosław Skrzypczyk; ks. Romuald Jakub Weksler-Waszkinel i Zofia Radzikowska.

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ