„Recepta na wiersz"

W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".

Spotkanie otworzył prof. Zbigniew Bela, dyrektor Muzeum  Farmacji UJ. Przybliżył on uczestnikom ideę konkursu oraz przywitał przedstawicieli władz uniwersytetu i zaproszonych gości: rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ prof. Jacka Sapę, prodziekan ds. studenckich Wydziału Farmaceutycznego UJ dr hab. Agnieszkę Skowron oraz przedstawicielkę Okręgowej Izby Aptekarskiej Barbarę Jękot.

Następnie głos zabrał prof. Wojciech Nowak, który w swoim krótkim wystąpieniu zwrócił uwagę na zmieniający się charakter farmacji oraz samych aptek, co doskonale widać było za sprawą eksponatów wystawionych w muzeum. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród obecnym zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz":

• I nagroda – Krzysztof Rejmer za wiersz „Summa iatrochemiæ"
  • II nagroda – Krzysztof Schreyer za wiersz „Oda do Farmacji"
  • III nagroda – Marek Szczerbiński za wiersz „Hygeia która się waha"

Wyróżnieni w konkursie:

• Janusz Koryl za wiersz „Zaklęcia"
  • Anna Pilaszewska za wiersz „Rizotomowie"
  • Jerzy Fryckowski za wiersz „Apteka dziadka"
  • Maciej Zdziarski za wiersz „1824: Konstancja Studzińska"

W skład konkursowego jury weszli: Józef Baran (przewodniczący), Janusz Drzewicki, Krzysztof Lisowski, Jarosław Mikołajewski, Adam Ziemianin oraz prof. Zbigniew Bela.