Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Brąz AMP dla koszykarzy AZS UJ

Koszykarze AZS UJ Kraków zostali brązowymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uniwersytetów. Pierwsze dwa miejsca w tej kategorii zdobyły kolejno reprezentacje Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. W turnieju finałowym, odbywającym się w Poznaniu spotkały się najlepsze uczelnie z całego kraju. W ich składach grało wielu zawodników walczących na co dzień na parkietach ligowych, w tym również ekstraklasy. W tak doborowym towarzystwie, naszym reprezentantom udało się wywalczyć tylko jedno zwycięstwo i ostatecznie zająć 12 lokatę w klasyfikacji generalnej.Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, pokonując w finale zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego 87 - 62.Szczegółowe wyniki turnieju finałowego dostępne są na stronie www.amp.azs.pl

Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Akademickiej, awans do finału oraz medal AMP to doskonały wynik, w który nasi koszykarze włożyli wiele pracy. Zawodnikom kończącym naukę na naszej uczelni dziękujemy za jej godne reprezentowanie, natomiast pozostałym życzymy dalszych sukcesów w barwach AZS UJ.

Gratulacje!!!

Najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju, podobnie jak i całego sezonu, w drużynie AZS UJ został Tomasz Bryzek ze średnią 18,8 pkt na mecz (21,3 pkt w całym sezonie).