AMP: Judo - mamy mistrza!

Ozłocona indywidualnym medalem Akademickich Mistrzostw Polski Barbary Mirus powróciła do Krakowa reprezentacja judo KU AZS UJ. W kategorii do 63 kg nie miała ona sobie równych zdobywając złoty medal w klasyfikacji generalnej oraz wśród uniwersytetów. Dobra postawa pozostałych zawodniczek tj. Małgorzaty Gazdy, Ewy Gogoli, Marty Ostrowskiej oraz Magdaleny Tracichleb pozwoliła cieszyć się również z brązowego medalu AMP w klasyfikacji drużynowej pań w wśród reprezentacji uniwersytetów, w ogólnej klasyfikacji nasze zawodniczki uzyskały 8 miejsce na 48 sklasyfikowanych uczelni wyższych. Niestety, po dobrym starcie w półfinale AMP w Łodzi i awansie aż 7 naszych zawodników do finału oraz wywalczonym 2 miejscu w Małopolskiej Lidze Akademickiej, słaby start zanotowali judocy plasując się na odległym 36 miejscu (sklasyfikowano 52 uczelnie). Liczymy, iż w przyszłym roku tatami AMP-owskie będzie równie szczęśliwe dla judoków jak to krakowskie w roku obecnym, czego życzymy całej drużynie oraz trenerowi Dariuszowi Tylkowi.

Skład Kobiet:

• 1.Gazda Małgorzata