UJ na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie

Uniwersytet Jagielloński jako jedyna polska uczelnia znalazł się na liście 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych opracowanej przez agencję Thomson Reuters. Ranking stworzony został na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2009-2014.

Zwycięzcą rankingu został belgijski KU Leuven. Kolejne dwa miejsca zajęły uczelnie brytyjskie: Imperial College London oraz Uniwersytet w Cambridge. Najwięcej uczelni z czołowej setki, bo aż 24, znajduje się w Niemczech. Druga jest Wielka Brytania z 17 ośrodkami. Nie znalazły się w niej natomiast żadne uczelnie z takich krajów jak Rosja, Turcja, Szwecja czy Finlandia. Co godne podkreślenia, Uniwersytet Jagielloński jest nie tylko jedyną uczelnią z Polski, ale i z Europy Wschodniej w ogóle, która została zaliczona do tego prestiżowego grona.

Ranking stworzony został przez Thomson Reuters IP Science - zajmujący się innowacją i nauką oddział największej agencji informacyjnej na świecie. Można się z nim zapoznać TUTAJ.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu