European Roma Spirit Award dla pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii UJ

Nagroda została przyznana w kategorii firma, organizacja i pracodawca za książkę "Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności".

Autorami tej publikacji są pracownicy, doktoranci i współpracownicy Instytutu Psychologii UJ - dr Krystian Barzykowski, prof. dr hab. Halina Grzymała-Moszczyńska, mgr Daniel Dzida, mgr Joanna Grzymała-Moszczyńska oraz dr Magdalena Kosno.

Publikacja uzyskała rekomendację Rady Europy jako przykład tzw. dobrych praktyk.

Nagrodę podczas uroczystej gali, która obdyła się 10 października w Bratysławie, odebrała mgr Joanna Grzymała-Moszczyńska.

Nagroda Roma Spirit Award została zainicjowana przez Association for Culture, Education and Communication (ACEC), słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejskich oraz Biuro Pełnomocnika Rządu Słowackiego ds. Społeczności Romskich jako platforma służąca do promocji osiągnięć przyczyniających się do zwiększenia społecznej akeptacji Romów. Projekt ma w zamierzeniu wspierać działania poprawiające sytuację Romów oraz zwiększające ich integrację w społeczeństwie. Głównym celem ERSA jest inspirowanie międzykulturowego dialogu, współpracy i solidarności w Europie, z naciskiem na promowanie wspólnego dążenia do pozytywnych zmian.

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią