Gwarancje finansowe dla studentów uczelni brytyjskich

Zgodnie z decyzją brytyjskiego rządu studenci będący obywatelami Unii Europejskiej, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii w roku akademickim 2018/2019, mają gwarancję otrzymanie pomocy finansowej w postaci pożyczek oraz stypendiów aż do momentu ukończenia studiów, nawet jeżeli stanie się to po opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur UE.

Decyzja ta dotyczy wszystkich kandydatów aplikujących na studia licencjackie i magisterskie w angielskich uniwersytetach w latach 2018–2019. Obywatele UE będą również mogli starać się o stypendia naukowe Research Council PhD na brytyjskich uczelniach w latach 2018–2019, aby pokryć koszty utrzymania w czasie studiów.

Kandydatów z UE ubiegających się o przyjęcie na studia w latach 2018–2019 będą obowiązywać te same opłaty, co studentów brytyjskich, nawet jeśli zakończą oni studia po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. To samo będzie dotyczyć również potencjalnych studentów uniwersytetów w Szkocji.

Universities UK, sieć zrzeszająca brytyjskie uczelnie, wydała oświadczenie, w którym podkreśla znaczenie studentów zagranicznych dla społecznego i ekonomicznego rozwoju Wielkiej Brytanii oraz zachęca do studiowania na brytyjskich uczelniach.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum