Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć pięć pieśni bożonarodzeniowych, spośród których trzy: "Dzieciątko się narodziło", "Gaudete" oraz "Szczedryk" wykonał cały chór, natomiast w dwóch: "Nuż my dziś krześcijani" oraz "Anjeli w niebie śpiewają" zaprezentowały się składy kameralne. Partie solowe wykonały: Paulina Kunstman, Małgorzata Pyrek oraz Barbara Babik.

Punktem kulminacyjnym koncertu było wykonanie jedenastoczęściowego utworu angielskiego kompozytora Benjamina Brittena "A Ceremony of Carols" (Ceremonia kolędowa), skomponowanego w 1942 roku do tekstów kolęd w języku średnioangielskim. Partię harfy wykonała Irena Czubek-Davidson, a w partiach solowych wystąpiły Adrianna Bujak-Cyran i Anita Pyrek-Nąckiewicz.

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika