Dzień Otwarty na Kampusie UJ

W sobotę odbyły się obchody szczególnej odsłony Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zorganizowany w 654. rocznicę założenia UJ przez króla Kazimierza Wielkiego Dzień Otwarty na Kampusie to zwieńczenie trwającej niemal ćwierćwiecze pracy nad ukończeniem projektu budowlanego mającego umożliwić krakowskim studentom zdobywanie wiedzy na najwyższym światowym poziomie.

W związku z tą niezwykłą okazją zlokalizowane na Ruczaju jednostki UJ przygotowały dla mieszkańców Krakowa i okolic bogaty całodzienny program wypełniony licznymi atrakcyjnymi wydarzeniami. W organizację Dnia Otwartego włączyły się Wydziały: Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Matematyki i Informatyki, Chemii, Biologii, Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Geografii i Geologii, a także Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Małopolskie Centrum Biotechnologii i Centrum Edukacji Przyrodniczej.

W rozbudowanym programie wydarzeń przewidziano wykłady, prezentacje, warsztaty, pokazy biologiczne, fizyczne i chemiczne, symulacje komputerowe, występy artystyczne, wystawy, konkursy i quizy, gry miejskie, escape room, spacery, a także przelot balonem przy Centrum SOLARIS i zakopanie kapsuły czasu przy Wydziale Chemii. Uczestnicy mogli również zrelaksować się podczas zajęć z jogi czy na pikniku z udziałem food trucków, gdzie przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych. W ramach Dnia Otwartego odbył się także bieg charytatywny BohateRun oraz piąta część cyklu spotkań „UJ dla Krakowa”, poświęcona alternatywnym źródłom energii.

Szczegółowe informacje na temat Kampusu UJ oraz historii jego powstania można poznać na dedykowanej mu stronie: www.uj.edu.pl/kampus.

Zobacz video galerię

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego - relacja