Dr hab. Anna Tischner odebrała nagrodę miesięcznika "Państwo i Prawo"

Dr hab. Anna Tischner z Katedry Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w konkursie miesięcznika "Państwo i Prawo" na najlepszą pracę habilitacyjną.

W ogólnopolskim konkursie "Państwa i Prawa" na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: praca doktorska oraz praca habilitacyjna. Spośród dwunastu prac habilitacyjnych najwyżej oceniona została rozprawa "Kumulatywna ochrona wzornictwa przemysłowego w prawie własności intelektualnej" autorstwa dr hab. Anny Tischner.

Do konkursu zgłoszono i dopuszczono 12 prac habilitacyjnych oraz 17 prac doktorskich. Prace oceniał powołany przez Prezydium Komitetu Nauk Prawnych PAN sąd konkursowy w składzie: przewodniczący - prof. A. Wróbel; członkowie - prof. E. Bagińska, prof. B. Cudowski, prof. D. Kornobis-Romanowska, prof. A. Młynarska-Sobaczewska, prof. D. Szumiło-Kulczycka, prof. K. Ślebzak oraz prof. T. Ereciński jako przedstawiciel Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o., które jest wydawcą "Państwa i Prawa".

Nagrody wręczono, po raz pięćdziesiąty trzeci, 16 czerwca w warszawskim Pałacu Staszica.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu