UJ CM z nagrodą główną Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

W dniach 27-29 września w Lublinie odbył się Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, w którym uczestniczyło kilkuset pionierów chirurgii laparoskopowej i najwybitniejszych specjalistów z całego świata. Nagrodę główną wydarzenia odebrał dr hab. Michał Pędziwiatr z Kliniki Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich II Katedry Chirurgii UJ CM za cykl prac na temat laparoskopowych operacji wyrostka robaczkowego.

Dr hab. Michał Pędziwiatr koordynuje prace grupy Pol-LA (Polish Laparoscopic Appendectomy Study Group). Skupia ona 18 ośrodków chirurgicznych w Polsce i Niemczech, które zgromadziły materiał obejmujący ponad 4600 chorych. To prawdopodobnie największe badanie prowadzone przez polskich naukowców z zakresu chirurgii, zarówno jeśli chodzi o liczbę chorych, jak i liczbę ośrodków biorących udział w projekcie. W projekcie uczestniczyli także lekarze z III Katedry Chirurgii UJ CM.

Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018
Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem
Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga
Dr hab. Grażyna Zając nagrodzona na północnym Cyprze