Ambasador Tajlandii z wizytą na UJ

9 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła Ambasador Tajlandii Sansanee Sahussarungsi. W swoim gabinecie podjął ją rektor UJ prof. Wojciech Nowak w towarzystwie pełnomocnika UJ ds. internacjonalizacji prof. Adama Jelonka.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o możliwych sposobach zacieśnienia współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami tajskimi. Omówiono kwestie związane z wymianą studencką i pracowniczą oraz podjęciem wysiłków w zakresie utworzenia wspólnych zespołów badawczych oraz programów studiów.

Ambasador Sansanee Sahussarungsi pełni swoją funkcję od maja 2017 roku. Wcześniej sprawowała między innymi urząd zastępcy dyrektora Departamentu ds. Gospodarki Międzynarodowej w tajskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ukończyła studia z zakresu stosunków międzynarodowych na Claremont Graduate University w USA. W 2003 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie rządowe za osiągnięcia zawodowe.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum