Badacze z WBBiB UJ nagrodzeni za artykuł w "Circulation Research"

Badacze z WBBiB UJ nagrodzeni za artykuł w

Praca "Induced Pluripotent Stem Cell (iPSC)–Derived Extracellular Vesicles Are Safer and More Effective for Cardiac Repair Than iPSCs", przygotowana pod kierunkiem dr hab. Ewy Zuby-Surmy, prof. UJ z Zakładu Biologii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, została uznana za jeden z pięciu najlepszych artykułów opublikowanych w 2018 roku w renomowanym czasopiśmie kardiologicznym "Circulation Research".

Wyróżnienia przyznawane są corocznie w oparciu o takie kryteria jak: nowatorstwo, znaczenie prezentowanych danych, jakość wyników oraz liczbę pobrań artykułu przez czytelników czasopisma. Wręczenie honorowej nagrody odbyło się podczas konferencji "American Heart Association Scientific Sessions" w Chicago.

Praca została przygotowana we współpracy z grupą profesora Buddhadeba Dawna z Cardiovascular Research Institute, Kansas University Medical Center. Jej współautorami są: Marta Adamiak, Guangming Cheng, Sylwia Bobis-Wozowicz, Lin Zhao, Sylwia Kędracka-Krok, Anweshan Samanta, Elżbieta Karnas, Yu-Ting Xuan, Bożena Skupien-Rabian, Xing Chen, Urszula Jankowska, Magdy Girgis, Małgorzata Sekuła, Arash Davani, Sławomir Lasota, Robert J. Vincent, Michał Sarna, Kathy L. Newell, Ou-Li Wang, Nathaniel Dudley i Zbigniew Madeja.

Więcej o nagrodzonej pracy można przeczytać na stronie czasopisma "Circulation Research".

Nagroda imienia Algisa Kalėdy dla prof. Tadeusza Bujnickiego
Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej
Badacze z UJ z nagrodami ministra nauki i szkolnictwa wyższego
Nagroda dla doktor Agaty Dworzak