Uniwersytet wita nowych pracowników

13 grudnia w auli Collegium Novum odbyło się powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego przez rektora uczelni prof. Wojciecha Nowaka.

Spotkanie rozpoczęło się od pieśni Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Następnie do zebranych zwrócił się rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Po krótkim przywitaniu, przedstawił on zebranym obecne na spotkaniu osoby zarządzające uniwersytetem i jego wydziałami: prorektorów, kanclerza, kwestora oraz dziekanów. W dalszej części swojego wystąpienia prof. Wojciech Nowak nawiązał do korzeni uniwersytetu, w tym do postaci jego założycieli – królów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły oraz królowej Jadwigi, podkreślając, że zebrani rozpoczynają pracę w wyjątkowej instytucji - najstarszym uniwersytecie w Polsce i drugim najstarszym (po Uniwersytecie Praskim) w tej części Europy. Rektor pokrótce przedstawił nowym pracownikom najważniejsze informacje na temat uniwersytetu, dotyczące m.in. jego obecnej pozycji wśród uczelni w Polsce i na świecie, struktury organizacyjnej, liczby studentów i pracowników, a także misji uniwersytetu – priorytetów jego działalności naukowej i dydaktycznej. Zebrani mogli także dowiedzieć się o najnowszych inwestycjach UJ w obszarze infrastruktury.

Ważną częścią prezentacji były informacje o tym, co uniwersytet może zaoferować swoim pracownikom w różnych dziedzinach, w tym o świadczeniach socjalnych, możliwościach podnoszenia kwalifikacji, ofercie w obszarach rekreacji, wypoczynku i kultury, a także żłobku i przedszkolu uniwersyteckim.

Na zakończenie, rektor pożyczył nowozatrudnionym powodzenia w pracy na UJ, podkreślając, że najważniejszą część uniwersytetu stanowią właśnie ludzie, bez których zaangażowania na nic nie zdałyby się wielowiekowe tradycje i nawet najnowocześniejsza infrastruktura. Następnie zebrani odebrali drobne upominki i udali się na wspólny poczęstunek.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej