Stypendia ministra nauki dla studentów i doktorantów z UJ

133 studentów i 15 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma jednorazowe stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. W roku akademickim 2018/2019 jego wysokość wynosi w przypadku studentów 15 tys. zł oraz 25 tys. zł - w przypadku doktorantów.

Jak poinformował resort nauki, rektorzy uczelni przedstawili ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Do ich oceny został powołany zespół złożony z 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Wnioski zostały ocenione metodą punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie.

Na podstawie indywidualnych protokołów oceny zostały sporządzone listy rankingowe wniosków uszeregowanych według liczby punktów. Na ich podstawie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło decyzję o przyznaniu 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom., w tym odpowiednio 133 i 15 z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych