Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prof. Jan W. Tkaczyński współautorem międzynarodowej publikacji

Prof. Jan W. Tkaczyński współautorem międzynarodowej publikacji

Nakładem prestiżowego wydawnictwa Springer Verlag ukazała się trzytomowa "Encyklopedia historii sądownictwa administracyjnego w Niemczech i Europie" ("Handbuch der Geschichte der Verwaltungsgerichtsbarkeit in Deutschland und Europa"). Autorem części poświęconej Polsce jest prof. Jan W. Tkaczyński z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.


"Encyklopedia historii sądownictwa administracyjnego w Niemczech i Europie" jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem wydawniczym, które obrazuje historię kształtowania się ustroju i zasad sądownictwa administracyjnego we wszystkich krajach związkowych Niemiec. Autorzy ukazali ją również w wybranych państwach europejskich, jak i Stanach Zjednoczonych oraz krajach Ameryki Łacińskiej.

- Unikalne znaczenie przedmiotowej publikacji bierze się stąd, że czytelnik otrzymuje po raz pierwszy możliwość porównania historyczno-ustrojowego wszystkich najważniejszych państw europejskich w tej dziedzinie. Czytający mają zarazem okazję dowiedzieć się nie tylko, jak wyglądały etapy tworzenia sądownictwa administracyjnego w Polsce po pierwszej wojnie światowej, bądź próby jego restytucji po drugiej, czy wreszcie jak wygląda ono w chwili obecnej, ale - co z polskiego punktu widzenia ma ciągle kapitalne znaczenie - jak poważne straty materialne i osobowe przyniosła naszemu krajowi w tym zakresie okupacja niemiecka. Polska jest bowiem jedynym państwem Europy, którego przedwojenny sądowo-administracyjny dorobek archiwalny został w całości celowo zniszczony przez okupanta po upadku Powstania Warszawskiego - mówi prof. Jan W. Tkaczyński.

"Encyklopedia historii sądownictwa administracyjnego w Niemczech i Europie" pojawiła się na rynku wydawniczym na początku stycznia br. Tytuł jest dostępny na stronie wydawnictwa Springer Verlag.

Polecamy również
Student UJ Najmilszym Studentem Krakowa!
Uniwersytet Jagielloński gości delegację z prowincji Henan
Futsalistki z UJ zdobyły Puchar Polski
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj