Uniwersytet Jagielloński żegna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Reprezentujący całą społeczność akademicką UJ prorektorzy - prof. Dorota Malec i prof. Jacek Popiel wpisali się do wystawionej w Urzędzie Miasta Krakowa księgi kondolencyjnej, składając w ten sposób ostatni hołd zamordowanemu 13 stycznia prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Do głębi wstrząśnięci śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w imieniu Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego składamy najszczersze kondolencje Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i mieszkańcom Miasta Gdańska.

Prezydent Paweł Adamowicz był całym sercem społecznikiem, który nade wszystko ukochał swoje miasto Gdańsk. Reprezentował otwartość na świat i tolerancję, a poświęcenie, wytrwałość i służba społeczeństwu były dla Niego dobrem najwyższym.

Trudno nam pogodzić się z myślą o Jego odejściu, mamy jednak nadzieję, że tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza stanie się okazją do głębokiej refleksji nad podstawowymi wartościami, którymi powinniśmy się kierować w życiu społecznym i politycznym.

Cześć Jego pamięci!

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO