Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci UJ chcą stworzyć kącik literacki na krakowskich Azorach

Studenci UJ chcą stworzyć kącik literacki na krakowskich Azorach

Po raz kolejny studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem planują utworzenie kącika literackiego w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Chatka Puchatka" na krakowskich Azorach. Aby akcja zakończyła się sukcesem, konieczne jest zebranie 6,5 tys. złotych. Zbiórka pieniędzy w internecie zakończy się pod koniec lutego.


"Misioteka" jest projektem realizowanym w ramach zajęć z crowdsourcingu w Instytucie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego (IP UJ) prowadzonych przez Joannę Cebulak i Sebastiana Grabowskiego w ramach specjalności media społecznościowe w zarządzaniu. Ma na celu stworzenie kącika literackiego, w którym dzieci mogą spędzać czas w wyremontowanym specjalnie dla nich pomieszczeniu, rozwijając się przy interaktywnych książkach. Z zebranych pieniędzy pokryte zostaną koszty remontu i wyposażenia świetlicy oraz zakupione materiały edukacyjne. Pomóc może każdy, wpłacając symboliczną kwotę lub licytując nagrody przez platformę polakpotrafi.pl. Nagrody można też obejrzeć na stronie internetowej akcji.

19 studentów od początku roku akademickiego pracowało w grupach, tworząc koncepcję, harmonogram oraz budżet akcji, ale również kontaktując się z mediami i instytucjami publicznymi, które chciałaby ich wesprzeć. Dwa dni temu rozpoczął się najważniejszy etap - 30-dniowa zbiórka, która zweryfikuje starania grupy.

- Pragniemy, żeby nasi studenci nie tylko zapoznali się z koncepcją mądrości tłumu i współpracy ze społecznością w teorii, ale przede wszystkim mieli możliwość rzeczywistego zmierzenia się z pracą zespołową, często spotykaną w ich późniejszej karierze. Poprzednie projekty wskazały nam jako opiekunom, że potrafią przełamać własne bariery i wykazać się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. W tym roku - po konsultacji z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz we współpracy z Fundacją Architects PL - postawiliśmy na akcję charytatywno-edukacyjną - wyjaśnia Joanna Cebulak.

Prowadzącym zajęcia zależy, by każda prowadzona przez nich inicjatywa miała odmienny charakter. W 2017 roku dzięki zaangażowaniu studentów IP UJ krakowskie Zabłocie zyskało park kieszonkowy przyjazny motylom. Przed rokiem w tej samej dzielnicy na ścianie gminnego budynku powstał mural upamiętniający historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się nad miastem w nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 roku.

Polecamy również
Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni
Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego
Studentka WPiA UJ zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie prawa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj