Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rozstrzygnięto premierowy budżet partycypacyjny UJ CM [LISTA]

Rozstrzygnięto premierowy budżet partycypacyjny UJ CM [LISTA]

Rozszerzenie i doposażenie strefy studenta na Wydziale Farmaceutycznym - to projekt, który w pierwszym budżecie partycypacyjnym Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM) zdobył największą liczbę głosów. Na wszystkie przedstawione propozycje oddano ich w sumie 2715. W ramach założonej kwoty 100 tysięcy złotych zostanie zrealizowanych 5 przedsięwzięć.


UJ CM jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce umożliwiła studentom i doktorantom przedstawienie i realizację projektów w ramach budżetu partycypacyjnego. Projekty można było składać od 14 września do 30 listopada 2018 roku. W tym czasie ich autorzy mieli możliwość odbycia spotkań konsultacyjnych z pracownikami działów administracji, których celem było rozwianie ewentualnych niejasności formalnych. Maksymalna kwota pojedynczego przedsięwzięcia nie mogła przekroczyć 50 tys. zł. Ostatecznie na liście znalazło się 7 pozytywnie zweryfikowanych projektów.

W trwającym od 21 grudnia 2018 r. do 31 stycznia br. głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie studenci i doktoranci UJ CM. Jedna osoba mogła oddać głos na dowolną liczbę projektów, z tym zastrzeżeniem, że suma kosztów ich realizacji nie mogła przekroczyć 100 tys. zł. W rezultacie w plebiscycie wzięło udział 1426 osób, które oddały łącznie 2715 głosów.

Lista projektów na łączną kwotę 88 597,00 zł, które wybrano w ramach pierwszego budżetu partycypacyjnego:

Polecamy również
Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni
Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego
Studentka WPiA UJ zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie prawa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj