"Kontrowersje w pediatrii" - ogólnopolskie spotkanie ekspertów

W dniach od 8 do 9 lutego w Auditorium Maximum UJ odbyła się XII ogólnopolska konferencja naukowa "Kontrowersje w pediatrii". Zaproszeni wybitni specjaliści dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami, najnowszymi doniesieniami naukowymi, dyskutowali nad zagadnieniami pediatrycznymi, w których postępowanie nie zawsze jest jednoznaczne.

Podczas tegorocznej konferencji, która zgromadziła ponad 500 uczestników - pediatrów, lekarzy rodzinnych, rezydentów z całej Polski, skupiono się na problemach laryngologicznych związanych z zapaleniem zatok u dzieci, problemach gastrologicznych skoncentrowanych wokół leczenia ostrej biegunki u dzieci oraz zakażeniach Helicobacter pyroli, zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem depresji. Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy modyfikacja diety może zapobiec alergii i czy istnieje skuteczna profilaktyka zakażeń układu moczowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja na temat sterydów i spektrum ich zastosowania.

Nowością tegorocznego spotkania była sesja z udziałem eksperta - panel dyskusyjny poświęcony wybranym kontrowersyjnym tematom pediatrycznym. Uczestnicy mogli podyskutować ze specjalistami na temat pasożytów u dzieci, szczepień HPV oraz uczuleń na leki.

Konferencja spotkała się z pozytywnymi ocenami i dużym zainteresowaniem lekarzy, w opinii których poruszane tematy i zagadnienia odpowiadały aktualnym oczekiwaniom środowiska pediatrycznego.

Honorowy patronat nad konferencja objęli: rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau