Młodzi naukowcy z UJ CM ze stypendiami Fundacji Polpharmy

Magdalena Pisarska i Adrian Chrobak z Wydziału Lekarskiego oraz Jakub Jończyk z Wydziału Farmaceutycznego to tegoroczni stypendyści Naukowej Fundacji Polpharmy. Celem programu jest promowanie i nagradzanie najzdolniejszych doktorantów.

Konkurs odbywa się co 2 lata i jest adresowany do młodych naukowców, którzy w roku składania wniosku nie mają ukończonych 30 lat. Celem programu jest promowanie i nagradzanie najzdolniejszych doktorantów. Każda uczelnia ma prawo zgłosić do konkursu 3 osoby. Fundacja przyznaje 10 stypendiów po 10 tys. zł.

W rozstrzygniętej właśnie edycji konkursu wpłynęły 23 wnioski. Zgodnie z przyjętymi przez Radę Naukową kryteriami przy ocenie wniosku punktowane są: założenia rozprawy doktorskiej (do 20 pkt.), dorobek naukowy (do 30 pkt.) i publikacje (do 50 pkt.). Pozostali laureaci reprezentują uczelnie medyczne z Gdańska, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Warszawy.

W przeprowadzonych dotychczas 7 edycjach konkursu Naukowa Fundacja Polpharmy wręczyła 57 stypendiów o łącznej wartości 570 tysięcy złotych. Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostało ono wpisane na listę stypendiów naukowych.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS