Dwa uniwersyteckie kierunki z certyfikatami "Studia z Przyszłością"

Intellectual Property and New Technologies oraz lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa to kierunki studiów II stopnia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 70 wydziałów, katedr lub instytutów. Wręczenie certyfikatów odbyło się w ubiegły poniedziałek w pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej.

Certyfikatem "Studia z Przyszłością" wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym. Zasiadają w niej również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Uruchomiony w 2018 r. kierunek Intellectual Property and New Technologies jest prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej. Realizowany jest we współpracy z Światową Organizacją Własności Intelektualnej oraz Urzędem Patentowym RP. Program studiów kierowany jest przede wszystkich do osób zainteresowanych uzyskaniem wszechstronnej wiedzy z zakresu zagadnień związanych z wpływem nowych technologii na prawo własności intelektualnej. Studia wykorzystują nowoczesną metodę kształcenia na odległość i są oferowane w atrakcyjnej 3-semestralnej formule, w której zajęcia w trybie stacjonarnym prowadzone są wyłącznie w 2. semestrze. Dodatkowo komisja przyznała temu kierunkowi wyróżnienie specjalne "Laur Europejski" za wzorowe umiędzynarodowienie studiów i współpracę z zagranicą.

Kierunek lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa znajduje się w ofercie edukacyjnej Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Wydziału Filologicznego. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich przede wszystkim w zakresie filologii. Z powodzeniem mogą je podjąć absolwenci innych kierunków, nie tylko humanistycznych. Program kształcenia obejmuje studia praktyczne dla tłumaczy ustnych i pisemnych.

Lista wszystkich kierunków, które otrzymały certyfikaty, jest dostępna na stronie studiazprzyszloscia.pl.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum