NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki programu International Alumni, którego celem jest m. in. wsparcie uczelni w rozwoju długofalowych relacji z zagranicznymi absolwentami, wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczeń w procesach edukacyjnych oraz budowaniu we współpracy z nimi marki polskich instytucji za granicą.

W wyniku oceny merytorycznej wniosków złożonych w 2018 roku do finansowania zakwalifikowane zostały 23 projekty.

Kwotą 99 970 zł wsparty zostanie projekt autorstwa dr. Piotra Rapciaka, zastępcy kierownika Biura Karier UJ, zatytułowany "Alumni UJ. Program rozwoju współpracy z absolwentami zagranicznymi Uniwersytetu Jagiellońskiego".

Celem projektu jest poszerzenie relacji UJ z absolwentami zagranicznymi, którzy będą wspomagać obecnych studentów w ich rozwoju zawodowym, zarówno w zakresie kompetencji miękkich, np. komunikacja, praca w środowisku wielokulturowym, jak i twardych. Współpraca z absolwentami będzie również wspierała promocję uczelni i budowanie marki UJ za granicą. Zadania zawarte w projekcie uwzgledniają m. in. opracowanie strategii działań online w LinkedIn oraz zajęcia dla co najmniej setki studentów. Projekt realizowany będzie od 3 czerwca 2019 do 30 września 2020 r.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu