Władze uczelni na budowie nowego Szpitala Uniwersyteckiego

W środowe popołudnie członkowie kolegium rektorsko-dziekańskiego i uczelnianego senatu mieli możliwość zobaczenia wnętrz nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje na 15-hektatowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Po niemal ukończonym kompleksie budynków zostali oprowadzeni przez dyrektora placówki Marcina Jędrychowskiego oraz przedstawicieli generalnego wykonawcy: firm Warbud i Porr Polska.

Nowy Szpital Uniwersytecki znacząco wpłynie na zapewnienie wysokiego poziomu ochrony zdrowia dla mieszkańców Krakowa i Małopolski. Kompleks składa z 13 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 110 000 m kw. Znajdą się tu 24 sale operacyjne, ponad 30 przychodni, lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, część administracyjna, a także zaplecze dydaktyczne dla studentów UJ CM. Chorzy leczeni będą w jedno- lub dwuosobowych salach, z których każdą wyposażono we własną łazienkę.

Jak już informowaliśmy, w najbliższych miesiącach rozpocznie przeprowadzka pierwszych oddziałów do Prokocimia. Warta ponad miliard złotych inwestycja jest na ostatniej prostej. Trwają procedury odbiorowe, po zakończeniu których zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie. Więcej można przeczytać TUTAJ.

Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO