Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Cztery zagraniczne stypendia naukowe dla młodych badaczy z UJ

Cztery zagraniczne stypendia naukowe dla młodych badaczy z UJ

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) opublikowała wyniki pierwszego naboru wniosków w programie im. Iwanowskiej. Stypendia - pokrywające koszty półrocznego lub rocznego pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych w Norwegii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych - otrzyma czworo doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Celem programu im. Iwanowskiej jest zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów polskich uczelni przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w najlepszych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy pozwolą im na pobyt w uznanych zespołach naukowych i realizację projektów pod opieką wybitnych naukowców z zagranicy.

"Spośród wyłonionych do finansowania wniosków największa grupa to badacze nauk przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych oraz społecznych. Z kolei cieszące się największą popularnością kierunki wyjazdów to Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Australia, Hiszpania, Wielka Brytania i Włochy. Na ostateczną ocenę merytoryczną składała się ocena dwóch recenzentów zewnętrznych oraz zespołu oceniającego powołanego przez dyrektora NAWA" - czytamy w komunikacie Agencji.

Wśród laureatów 1. edycji programu jest czworo doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zuzanna Skóra i Simon Hviid Del Pin z Instytutu Psychologii UJ odbędą 6-miesięczny staż w australijskim Monash University. Doktorantka w Obserwatorium Astronomicznym UJ Anna Wójtowicz spędzi rok w University at Albany - State University of New York. Z kolei Magdalena Wiercioch, która jest na studiach doktoranckich w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ, wybrała 12-miesięczny pobyt w University of Bergen.

Szczegółowa lista beneficjentów programu im. Iwanowskiej dostępna jest na stronie nawa.gov.pl.

Polecamy również
Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ
Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Studencki Nobel dla studenta UJ
Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj