Uniwersytet Jagielloński gości delegację z prowincji Henan

22 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościła delegacja z prowincji Henan, regionu położonego w centralnych Chinach. Celem spotkania była rozmowa na temat szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy UJ a chińskimi uczelniami, przedsiębiorstwami oraz instytucjami kulturalnymi.

W skład chińskiej delegacji weszli: zastępca sekretarza CPC Henan Provincial Committee Yu Hongqiu, dyrektor generalny Office of the Foreign Affairs Commission of Henan Province Fu Jing, dyrektor generalny Department of Commerce of Henan Province Zhang Yanming, zastępca dyrektora Development and Reform Commission of Henan Province Guan Minghua, zastępca dyrektora General Office of CPC Henan Provincial Committee Lu Xueli, zastępca dyrektora Division of European and American Affairs, Office of the Foreign Affairs Commission of CPC Henan Provincial Committee Chen Wei, prezes Henan Civil Aviation Development and Investment Co., Ltd. Zhang Mingchao oraz Wen Jiajia z Division of European and American Affairs, Office of the Foreign Affairs Commission of CPC Henan Provincial Committee. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali rektor UJ prof. Wojciech Nowak, pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji, prof. dr hab. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Konfucjusza UJ dr Bogdan Zemanek, a także wicedyrektor tej jednostki Xingzhong Han.

Współpraca UJ z instytucjami z prowincji Henan obejmie wspólne działania w zakresie edukacji i przedsiębiorczości. W nadchodzących dniach opracowane zostanie porozumienie, w ramach którego strony polska i chińska ustalą zakres i zasięg tej współpracy oraz jej ramy czasowe. Dużym ułatwieniem na tym polu będą z pewnością kontakty pozyskane dzięki Instytutowi Konfucjusza UJ, który w zeszłym tygodniu zyskał status instytutu modelowego.

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa