Student UJ Najmilszym Studentem Krakowa!

Kandydaci do miana Najmilszej Studentki i Najmilszego Studenta Krakowa stanęli do ostatecznej rywalizacji. Reprezentanci krakowskich uczelni spotkali się 21 maja na Wyborach Najmilszych w klubie Studio, żeby zachwycić jury i zgromadzoną publiczność swoimi umiejętnościami scenicznymi, improwizacyjnymi, czasem także wokalnymi. Jednak tylko dwójce z nich udało się zdobyć tytuł Najmilszych Krakowa i otrzymać przywilej oficjalnego otwarcia tegorocznych Juwenaliów.

Podczas Wyborów publiczność mogła kibicować reprezentantom krakowskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja, Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Akademii Ignatianum, Politechniki Krakowskiej, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej.

Tytuł Najmilszej Studentki Krakowa 2019 otrzymała Kristina Karolczyková, reprezentantka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, natomiast Najmilszym Studentem został Adam Szymczyk, student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ta sama para zwyciężyła również w głosowaniu publiczności.

– Próbuję się rozwijać w kierunku improwizacji i stand-upu, dlatego takie sytuacje, jak dzisiaj, są dla mnie sprawdzeniem swoich umiejętności w tym zakresie. Może właśnie dlatego, że się tym zajmuję od jakiegoś czasu, wyszło mi to dobrze – mówił reprezentant UJ. Przyznał też, że do samego konkursu nie zgłosił się sam: – Do konkursu zgłosili mnie koledzy z mojego pokoju w akademiku. Spełniam ich niespełnione ambicje, ale jestem im bardzo wdzięczny, bo dzięki nim wygrałem - dodaje.

Źródło: WUJ
Fot. Iza Olczyk

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"