Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studencki Nobel dla studenta UJ

Studencki Nobel dla studenta UJ

31 maja w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Studenckiego Nobla - nagrody w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Laureatami nagrody zostało ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki. W kategorii medycyna i farmacja zwycięzcą został Dominik Tattera z UJ Collegium Medicum.

 

Decyzją Komisja Konkursowej w kategorii fizyka i astronomia nagrodę specjalną otrzymał także Adam Tużnik z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, odkrywca gwiazdy zmiennej.

- Zachęcam was, żeby się chwalić swoimi osiągnięciami. (...) Mówienie o swoich osiągnięciach i pracach jest dobre i zaraża pasją inne osoby - mówił do zebranych podczas wręczenia nagród 10. edycji konkursu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller.

Dominik Tattera, student 5. roku medycyny, od trzech lat prowadzi badania anatomiczne, działając w międzynarodowej grupy badawczej International Evidence-Based Anatomy Working Group kierowanej przez prof. Jerzego Walochę i dr hab. Krzysztof Tomaszewski z Katedry Anatomii UJ CM. Autor i współautor 16 publikacji naukowych, ponad 30 wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych (w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Australii), za które był wielokrotnie nagradzany. Kierownik zespołu będącego beneficjentem grantu „Najlepsi z najlepszych! 3.0” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat m.in. stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendium Fundacji Lotto „100 na 100”, stypendium Województwa Pomorskiego i stypendium Miasta Gdyni.

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych polskich studentów i umożliwienie najzdolniejszym młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna oraz artystyczna, współpraca z prasą naukową oraz działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich. 

Polecamy również
Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM
Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ
Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj