Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu

13 czerwca wizytę na najstarszej polskiej uczelni złożył ambasador Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.

W spotkaniu w gabinecie rektora uczestniczyli także Le Thi Thai Ha, pierwsza sekretarz ambasady oraz prof. Adam Jelonek, pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji. Głównym tematem rozmowy była współpraca akademicka pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami wietnamskimi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju intensywniejszej wymiany studenckiej, która obecnie odbywa się w ramach porozumień z Narodowym Uniwersytetem Wietnamskim w Ho Chi Minh oraz Politechniką w Ho Chi Minh.

Vu Dang Dung sprawuje funkcję ambasadora Wietnamu w Rzeczypospolitej Polskiej od kwietnia 2017 r. Wcześniej reprezentował swój kraj m.in. w placówkach dyplomatycznych w Tajlandii, Singapurze i USA. Piastował także szereg stanowisk w wietnamskim ministerstwie spraw zagranicznych.

UJ gościł delegację z chińskiego Ministerstwa Edukacji
UJ rozwija współpracę z pekińską uczelnią
Ambasador Rumunii odwiedził Uniwersytet Jagielloński
UJ zacieśnia współpracę z chińskimi uczelniami