Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Jagielloński awansował w najnowszym QS World University Rankings

Uniwersytet Jagielloński awansował w najnowszym QS World University Rankings

W zestawieniu prezentującym 1001 najlepszych uczelni z całego świata Uniwersytet Jagielloński zajął 338. miejsce, co stanowi awans aż o 73 pozycje w stosunku do ubiegłorocznej edycji rankingu.

W zestawieniu QS World University Rankings 2020 uczelnie oceniane były na podstawie sześciu kryteriów. Uniwersytet Jagielloński najwyżej został oceniony w kategoriach: stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, opinia wśród pracodawców oraz renoma uczelni.

Uniwersytet Jagielloński uplasował się na najwyższym miejscu spośród polskich uczelni, których w rankingu sklasyfikowano łącznie 16. W pierwszej pięćsetce czołowych szkół wyższych oprócz UJ znalazł się jedynie Uniwersytet Warszawski, który zajął 349. miejsce.

Od lat czołowe miejsca w rankingu zajmują uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Trzy pierwsze miejsca w rankingu zajęły: Massachusetts Institute of Technology oraz uniwersytety Stanforda i Harvarda. W pierwszej dwudziestce  jest aż 10 uczelni z USA.

QS World University Ranking przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Jest to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. W tym roku wzięto pod uwagę 1620 uczelni. Ostatecznie w rankingu uwzględniono 1001 uczelni.

Ranking jest dostępny na stronie www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2020.

Polecamy również
Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019
Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ
Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Studencki Nobel dla studenta UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj