Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Na UJ rozpoczęła się 5. edycja Erasmus+ Staff Training Week

Na UJ rozpoczęła się 5. edycja Erasmus+ Staff Training Week

W dniach 24-28 czerwca w Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się Erasmus+ Staff Training Week (ESTW). W wydarzeniu, organizowanym przez Dział Współpracy Międzynarodowej UJ (DWM UJ), biorą udział pracownicy administracyjni uczelni partnerskich. Do współorganizacji po raz pierwszy zaproszono Indiana University Bloomington w Stanach Zjednoczonych, którego przedstawiciele przyjechali do Krakowa i poprowadzą seminaria oraz warsztaty.

- ESTW związany jest z tematyką internacjonalizacji szkolnictwa wyższego. Chcemy przybliżyć naszym gościom zagadnienia związane z uczestnictwem uniwersytetów w międzynarodowych sieciach współpracy, w tym w nowej inicjatywie programu Erasmus+ - European Universities Innitiavite) oraz procesami internacjonalizacji ‘w domu’. Będziemy wspólnie dyskutować o korzyściach wynikających z szeroko rozumianej współpracy międzynarodowej oraz wyzwaniach przed jakimi stoi szkolnictwo wyższe wyjaśnia - dr inż. Izabela Zawiska, kierownik Sekcji ds. współpracy międzynarodowej DWM UJ.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszono uczelnie partnerskie, z którymi Uniwersytet Jagielloński współpracuje w ramach porozumień bilateralnych oraz programu Erasmus+ (KA 103 i KA 107). W spotkaniu bierze udział 30 przedstawicieli uczelni wyższych z krajów Unii Europejskiej - Czech, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz niebędących członkami Wspólnoty, tj. Chiny, Egipt, Jordania, Kenia, Maroko, Turcja i USA.

Otwarcie ESTW odbyło się 24 czerwca w budynku Wydziału Prawa i Administracji UJ. Gości, w imieniu władz uniwersytetu, powitali prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian oraz dr inż. Izabela Zawiska. - Pracownicy administracji odgrywają szczególną rolę w procesie internacjonalizacji, a poprzez współpracę, dzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami wpływamy na rozwój naszych uniwersytetów, sprawiając, że stają się uczelniami naprawdę międzynarodowymi. W dzisiejszych czasach potrzebujemy trwałych relacji międzyuczelnianych - dodaje dr inż. Izabela Zawiska.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, seminariach i szkoleniach prowadzonych nie tylko przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale również gości z Indiana University Bloomington. W programie znajdą się również wizyty w historycznych i nowoczesnych budynkach uniwersyteckich. Goście zwiedzą też krakowski Kazimierz i będą współzawodniczyć w quizie z wiedzy o Polsce, Europie, programie Erasmus+ oraz Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Dom Ronalda McDonalda od lat 4 wspiera rodziny pacjentów USD
Święto Edukacji Narodowej na UJ
Doktorantka z WBBiB UJ stypendystką L’Oréal Dla Kobiet i Nauki
Sto lat orientalistyki na UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj