Prof. Armen Edigarian z wizytą w Kobe University

W dniach 1-7 lipca prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian złożył wizytę w Kobe University w Japonii, podczas której spotkał się władzami tej uczelni, m.in. z rektorem prof. Hiroshim Takedą. Podpisane zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy uniwersytetami.

Termin wizyty nie bez powodu przypadł na rok 2019, wieńczy on bowiem 20-letnią owocną współpracę dydaktyczną i naukową pomiędzy polską i japońską uczelnią. Uniwersytet w Kobe jest jednym ze strategicznych partnerów UJ i w ramach zawartych z nim porozumień realizowane są liczne przedsięwzięcia, jak np. regularna wymiana bilateralna studentów i pracowników, wizyty i studia częściowe w ramach programu Erasmus+, wspólny program studiów magisterskich EU-Japan Advanced Multidisciplinary Master Studies oraz wspólne seminaria i konferencje naukowe. Na krakowskiej uczelni powołane zostały także Szkoła Prawa Japońskiego oraz biuro Uniwersytetu w Kobe w UJ, tzw. Liaison Office.

Celem wizyty, poza wzmocnieniem 20-letniej współpracy i przyjaźni między ośrodkami naukowymi obydwu krajów, było podpisanie porozumienia o współpracy w ramach realizowanego od niedawna programu Lecture Series on Japanese and European Studies, który przewiduje organizację serii corocznych wykładów w zakresie kultury, polityki i prawa japońskiego oraz europejskiego.

Podczas wizyty w spotkaniach z prof. Armenem Edigarianem uczestniczyli m.in. prof. Masahiko Yoshii (Executive Vice-President in charge of International Exchange), prof. Kazunari Sakai (Director of the Kobe University Brussels European Centre), prof. Narufumi Kadomatsu (Graduate School of Law) oraz prof. Kiyomitsu Yui, który w ramach naszej współpracy prowadzi regularnie wykłady na UJ. Temat rozmów skupiał się głównie wokół dalszego rozwoju partnerstwa w ramach programu Erasmus+ oraz w prowadzeniu wspólnych badań naukowych.

Ponadto Prorektor UJ wygłosił gościnnie wykład pt. Development of European International Cooperation - based on the example of Jagiellonian University, który zgromadził ponad 120 uczestników, w tym profesorów, pracowników oraz studentów Uniwersytetu w Kobe.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum