Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci UJ CM zdominowali międzynarodowy konkurs posterowy

Studenci UJ CM zdominowali międzynarodowy konkurs posterowy

Troje krakowskich studentów Instytutu Zdrowia Publicznego - Amanda Srsic, Sameh Al-Awlaqui oraz Tara Chen - byli bezkonkurencyjni w konkursie Poster Competition w Rennes. Konkurując z kilkudziesięcioma innymi studentami zagranicznymi z całego konsorcjum uczelni, zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięskie postery naukowe bazowały na pracach magisterskich obronionych 3 tygodnie wcześniej w Krakowie.

Już od 12 lat na początku lipca w wiodącej francuskiej Szkole Zdrowia Publicznego EHESP w Rennes odbywa się ostatni moduł edukacyjny dwuletnich międzynarodowych studiów magisterskich z zakresu zdrowia publicznego - Europubhealth. Współtwórcą i realizatorem studiów jest Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, który kształci angielskojęzycznych studentów na ścieżce specjalizacyjnej Governance of Health System in Transition.

W konkursie Poster Competition, w którym swoje prace prezentowało kilkudziesięciu studentów z całego konsorcjum uczelni, najlepsi okazali się studenci z Krakowa. Postery Amandy Srsic (USA), Sameha Al-Awlaqui (Jemen) i Tary Chen (Kanada), które powstały na podstawie ich prac magisterskich, zajęły pierwsze trzy miejsca. Promotorami prac byli dr Katarzyna Dubas-Jakóbczyk, dr Marzena Tambor oraz dr hab. Mariusz Duplaga, prof. UJ.

Moduł w Rennes zakończyła uroczystość absolutorium. Dyplomy studentom Instytutu Zdrowia Publicznego wręczył dr hab. Christoph Sowada, prof. UJ, dyrektor tej jednostki w UJ CM. Jednym z zaproszonych mówców był dr Andrzej Ryś, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego w latach 90., a obecnie kierownik ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji przy Komisji Europejskiej.

Polecamy również
Targi pracy w Auditorium Maximum. Naprawdę warto było przyjść
Ambasador Francji z wizytą na UJ
Sukces drużyny UJ w mistrzostwach w programowaniu zespołowym
60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj