Studenci UJ CM zdominowali międzynarodowy konkurs posterowy

Troje krakowskich studentów Instytutu Zdrowia Publicznego - Amanda Srsic, Sameh Al-Awlaqui oraz Tara Chen - byli bezkonkurencyjni w konkursie Poster Competition w Rennes. Konkurując z kilkudziesięcioma innymi studentami zagranicznymi z całego konsorcjum uczelni, zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięskie postery naukowe bazowały na pracach magisterskich obronionych 3 tygodnie wcześniej w Krakowie.

Już od 12 lat na początku lipca w wiodącej francuskiej Szkole Zdrowia Publicznego EHESP w Rennes odbywa się ostatni moduł edukacyjny dwuletnich międzynarodowych studiów magisterskich z zakresu zdrowia publicznego - Europubhealth. Współtwórcą i realizatorem studiów jest Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, który kształci angielskojęzycznych studentów na ścieżce specjalizacyjnej Governance of Health System in Transition.

W konkursie Poster Competition, w którym swoje prace prezentowało kilkudziesięciu studentów z całego konsorcjum uczelni, najlepsi okazali się studenci z Krakowa. Postery Amandy Srsic (USA), Sameha Al-Awlaqui (Jemen) i Tary Chen (Kanada), które powstały na podstawie ich prac magisterskich, zajęły pierwsze trzy miejsca. Promotorami prac byli dr Katarzyna Dubas-Jakóbczyk, dr Marzena Tambor oraz dr hab. Mariusz Duplaga, prof. UJ.

Moduł w Rennes zakończyła uroczystość absolutorium. Dyplomy studentom Instytutu Zdrowia Publicznego wręczył dr hab. Christoph Sowada, prof. UJ, dyrektor tej jednostki w UJ CM. Jednym z zaproszonych mówców był dr Andrzej Ryś, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego w latach 90., a obecnie kierownik ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji przy Komisji Europejskiej.

ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Wyniki badań fizyków z UJ opublikowane w "Nature Physics"
Medycyna ekstremalna i medycyna podróży w ofercie UJ CM
Adrian Chrobak wyróżniony za najlepszy projekt naukowy