Profesorowie z UJ CM wśród najbardziej wpływowych kardiologów

Ranking najbardziej wpływowych kardiologów został opracowany na podstawie danych z Web of Science Core Collection, czyli bazy tworzonej przez Clarivate, indeksującej kilkanaście tysięcy czasopism, monografii oraz materiałów konferencyjnych. W gronie wyróżnionych znaleźli się prof. Anetta Undas, kierownik Zakładu Kardiochirurgii, Anestezjologii i Kardiologii Doświadczalnej UJ CM oraz prof. Dariusz Dudek z II Kliniki Kardiologii UJ CM.

Ranking - przygotowany przez Dział Naukowy Wydawnictwa Termedia i "Menedżera Zdrowia" - uwzględnia 3 zestawienia: liczbę cytowań - całościowy dorobek danego badacza i jakość tego dorobku wyrażona liczbą cytowani, indeks Hirscha - parametr jakościowy, który oznacza liczbę często cytowanych prac naukowych oraz liczbę Top Papers - parametr odzwierciedlający najbardziej cytowane prace z danej dziedziny z ostatnich lat, pokazuje wpływ nowo opublikowanych prac. Zestawienie opracowano na podstawie danych z 21 marca br.

Prof. Anetta Undas kieruje Zakładem Kardiochirurgii, Anestezjologii i Kardiologii Doświadczalnej Instytutu Kardiologii UJ CM. Jej zainteresowania naukowe dotyczą genetycznej i środowiskowej regulacji krzepnięcia krwi i miażdżycy na pograniczu nauk podstawowych i klinicznych. Zidentyfikowała nowy czynnik ryzyka tętniczych i żylnych epizodów zakrzepowo-zatorowych, tj. prozakrzepowe właściwości fibryny, a także stworzyła unikatowy ośrodek badań nad fibryną.

Prof. Dariusz Dudek jest kierownikiem II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego. Kardiolog od wielu lat wdraża nowoczesne metody zabiegowego leczenia zawału serca oraz hybrydowych zabiegów na zastawkach serca, dających pacjentom szansę na innowacyjne terapie. Profesor jest także współkoordynatorem polskiej edycji europejskiej kampanii społecznej "Valve for life - Stawka to życie. Zastawka to życie".

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum