Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

Podczas odbywającej się 2 października inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie prof. Wojciechowi Nowakowi przyznano szczególne wyróżnienie. Rektor UJ otrzymał medal „Zasłużony dla PWSZ w Krośnie”, wręczany osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju krośnieńskiej uczelni oraz budowania jej marki w kraju i za granicą.


Przyznanie medalu prof. Wojciechowi Nowakowi jest potwierdzeniem trwałej i ścisłej więzi między Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelnią w Krośnie. Profesorowie i rektorzy krakowskiej wszechnicy wspierali od samego początku ideę powstania i działalność PWSZ, która przyjęła za swego patrona profesora Pigonia, związanego pochodzeniem z ziemią krośnieńską, a naukowo przez wiele lat z UJ. Prof. Wojciech Nowak w czasie sprawowania godności rektora najstarszej polskiej uczelni przyczynił się do wzmocnienia uczelni krośnieńskiej poprzez włączenie rektora PWSZ w skład Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, a także poprzez współorganizację przedsięwzięć naukowych, takich jak konferencje naukowe oraz projekty współpracy międzynarodowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że obie uczelnie łączy na co dzień wielowymiarowa współpraca w przestrzeni dydaktycznej.

- Przyjmując ten medal, myślę o kontynuacji pracy moich poprzedników, rektorów Uniwersytetu, profesorów Franciszka Ziejki i Karola Musioła. Ja starałem się na powierzonym mi odcinku kontynuować ich dzieło. Ale czyniłem to z przekonaniem, że uczelnia w Krośnie jest dobrą uczelnią i przyjmuję to odznaczenie w poczuciu, że jej istnienie ma sens - mówił prof. Nowak, odbierając odznaczenie z rąk rektora PWSZ prof. Grzegorza Przebindy.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj