NAWA wesprze działania promocyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) opublikowała wyniku naboru w programie Promocja zagraniczna na wsparcie uczelni i innych jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki w budowaniu ich marki międzynarodowej oraz promocji w świecie. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się 2, które będą zrealizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Program Promocja zagraniczna ma na celu wspieranie długofalowej współpracy uczelni i innych jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki z ich zagranicznymi absolwentami oraz aktywizację ich pracowników w kierunku nowoczesnego i skutecznego promowania oferty dydaktycznej i naukowej za granicą. NAWA chce również stworzyć efektywne narzędzia do pozyskiwania przez polskie uczelnie zagranicznych kandydatów na studia i nauczycieli akademickich, a także nawiązywać współpracę i upowszechniać wyniki badań poprzez wspieranie publikacji w prestiżowych zagranicznych czasopismach naukowych.

Beneficjentem programu jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Zgłoszony projekt zakłada promocję jego oferty w celu utrzymania dotychczasowej liczby i poziomu studentów oraz upowszechniania w języku angielskim wyników badań, działalności naukowej oraz organizacji międzynarodowych konferencji. Zadanie będzie realizowane z Polskim Towarzystwem Astronomicznym i Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

Drugi z projektów polega na promocji anglojęzycznych kierunków prowadzonych na UJ wśród potencjalnych kandydatów na studia w państwach Ameryki Łacińskiej. W planach jest stworzenie interaktywnej animacji w języku hiszpańskim, promocja filmu w kanale YouTube i na rynkach docelowych z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3
Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]