Spotkanie z delegacją z University of Ghana

22 października Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z University of Ghana. Uczonych przyjął w Collegium Novum pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.

W skład delegacji weszli prof. Samuel Kwame Offei (Pro-Vice-Chancellor, Academic and Student Affairs), prof. Samuel Agyei-Mensah (Provost, College of Humanities) oraz Benedict Fosu Adjei (Senior Assistant Registrar, Office of the Pro Vice-Chancellor, Academic and Student Affairs). Uniwersytet Jagielloński reprezentowali prof. Robert Kłosowicz (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), dr Anna Zubek (Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ), dr hab. Piotr Rozpondek (Małopolskie Centrum Biotechnologii), prof. Piotr Szwedo (Wydział Prawa i Administracji UJ) oraz dr inż. Izabela Zawiska (Dział Współpracy Międzynarodowej UJ).

Pierwszą, organizacyjną część spotkania poprowadził prof. Adam Jelonek, natomiast w drugiej części spotkania w swoim gabinecie przyjął gości rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Uczestnicy spotkania omówili formy współpracy, którą mogłyby w przyszłości podjąć Uniwersytet Jagielloński oraz ghańskie uczelnie, a w szczególności utworzenia wspólnych programów studiów w różnych dziedzinach oraz wymiany studenckiej i pracowniczej w ramach programu Erasmus+. Następnie przedstawiciele instytucji uniwersyteckich przedstawili projekty badawcze prowadzone na UJ oraz możliwości rozwijania ich we współpracy z uniwersytetami z Ghany.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM