Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukces drużyny UJ w mistrzostwach w programowaniu zespołowym

Sukces drużyny UJ w mistrzostwach w programowaniu zespołowym

Zespół studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobył złoty medal i 4. miejsce podczas XXV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w ubiegły weekend w Pradze. Dzięki dobremu występowi reprezentujący najstarszą polską uczelnię - Krzysztof Pióro, Bartosz Podkanowicz i Krzysztof Potępa - wystąpią na mistrzostwach świata w Rosji.

W mistrzostwach, które odbyły się w dniach 29 listopada - 1 grudnia na Uniwersytecie Technicznym w Pradze, wystąpiły 63 drużyny z 6 krajów: Polski, Chorwacji, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii oraz Węgier. Każda z nich miała do rozwiązania 12 zadań programistycznych. Poziom zawodów był na tyle wysoki, że pierwsze 9 zespołów rozwiązało tę samą liczbę zadań. O ostatecznej klasyfikacji zdecydował czas zgłoszenia rozwiązań. 1. i 2. miejsce przypadło reprezentantom Uniwersytetu Warszawskiego. Na podium znaleźli się jeszcze studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

W praskich zawodach Uniwersytet Jagielloński reprezentowało łącznie 5 zespołów. Brązowy medal i 12. miejsce przypadło drużynie w składzie: Nazarii Denha, Andrii Orap, Maxym Zub. Na 16. pozycji sklasyfikowano Rafała Burczyńskiego, Weronikę Grzybowską i Kamila Rajtara. 18. miejsce zajęli Grzegorz Gawryał, Jacek Salata, Krzysztof Ziobro, a 22. - Michał Zwonek, Bartłomiej Kawula oraz Rafał Kaszuba. Więcej informacji o wynikach można znaleźć na stronie contest.felk.cvut.cz.

Wsparcia w czasie przygotowań zawodników do mistrzostw udzieliło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Najlepsi z najlepszych! 4.0. Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UJ biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 4.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd do stolicy Czech był możliwy również dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez partnera głównego reprezentacji UJ, którym jest PKO Bank Polski.

Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym są jednocześnie eliminacjami do światowych finałów Odbędą się one w maju przyszłego roku w Moskwie.

Polecamy również
Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty
Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020
UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy
Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj