Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza

10 grudnia podczas zamknięcia International Chinese Language Education Conference rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak otrzymał nagrodę honorową za zasługi dla utworzenia i ciągłego wsparcia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie", które jest jednostką popularyzującą kulturę Państwa Środka.

Nagrodę wręczył minister edukacji Chińskiej Republiki Ludowej Tian Xuejun. Tegoroczna konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich światowych Instytutów Konfucjusza, odbywała się w Changsha - stolicy prowincji Hunan. Rektor UJ reprezentował najstarszą polską uczelnię na posiedzeniu Rady Programowej Instytutów Konfucjusza i jako jedyny członek tego gremium został poproszony o wręczenie nagród przedstawicielom wyróżniających się jednostek.

Przypomnijmy, że 3 lata temu dzięki staraniom prof. Wojciecha Nowaka podpisano umowę, na mocy której przeprowadzono kompleksowy remont gmachu przy ul. Oleandry 2a. Obecnie pod tym adresem znajduje się siedziba Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie" oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ