Laur Medyczny PAN dla studenta Wydziału Lekarskiego UJ CM

11 grudnia w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Dominik Taterra, student VI roku kierunku lekarskiego, otrzymał honorowe wyróżnienie i medal Polskiej Akademii Nauk – Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla. To nagroda za cykl prac naukowych zatytułowany "Anatomia kliniczna w chirurgii".

Dominik Taterra od czterech lat działa w międzynarodowej grupie badawczej International Evidence-Based Anatomy Working Group kierowanej przez prof. Jerzego Walochę i dr hab. Krzysztofa Tomaszewskiego z Katedry Anatomii UJ CM.

Autor i współautor 17 publikacji naukowych, ma na swoim koncie ponad 40 wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych (w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Indiach i Australii), za które był wielokrotnie nagradzany. Kieruje zespołem, który zdobył dwa granty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: "Najlepsi z najlepszych! 3.0" oraz "Najlepsi z najlepszych! 4.0".

Laureat Diamentowego Grantu, Studenckiego Nobla 2019 oraz kilku stypendiów: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Lotto "100 na 100", Województwa Pomorskiego i Miasta Gdyni.

Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla  to honorowe wyróżnienie dla studentów pracujących naukowo. Nagroda została ustanowiona w listopadzie 1999 roku i jest przyznawana za wysoko ocenioną pracę, która została wykonana przed uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni, a jej wykonanie nie jest związane z formalnymi wymogami studiów i opublikowanej w czasopiśmie naukowym.

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ