Doceniono prace licencjackie i magisterskie studentów WPiA UJ

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) już po raz 17. nagrodził autorów najlepszych prac naukowych na temat własności intelektualnej. Wśród laureatów jest sześcioro studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon.

Ogłaszane co roku konkursy na prace naukowe, ciesząc się stale wzrastającym zainteresowaniem środowisk twórczych, przyczyniają się do ugruntowania i rozwoju kultury ochrony własności intelektualnej w Polsce. Sfera ta wymaga bowiem jak najszerszego i systematycznego upowszechniania wiedzy z wykorzystaniem zróżnicowanych form przekazu adresowanego do wielu grup odbiorców.

Idea dorocznych konkursów ogłaszanych przez UP RP od początku wspierana jest przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co świadczy o tym, że resorty te w pełni doceniają potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie ochrony rozwiązań technicznych, naukowych i projektowych. Inicjatywa ta wspierana jest także przez środowiska opiniotwórcze. Z ogromną życzliwością angażują się w prace konkursowego jury wybitne autorytety naukowe i artystyczne, w tym rektorzy i członkowie władz wiodących polskich uczelni, co owocuje stałym wzrostem poziomu zgłaszanych i nagradzanych prac.

W tym roku UP RP nagrodził 14 autorów prac licencjackich, magisterskich oraz doktorskich. 6 z zostało napisanych przez studentów WPiA UJ. Są to:

• Aleksander Piechota - I nagroda ministra nauki i szkolnictwa wyższego za pracę magisterską Klauzula bestsellerowa (promotor: prof. Ryszard Markiewicz),
  • Jędrzej Brzykcy - nagroda ministra nauki i szkolnictwa wyższego za pracę magisterską Ochrona wizerunku ze szczególnym uwzględnieniem wizerunku osób powszechnie znanych (promotor: prof. Ewa Nowińska),
  • Anna Grzywacz - nagroda ministra rozwoju za pracę magisterską Charakter prawny start-upów (promotor: prof. Andrzej Szumański),
  • Joanna Płoszaj - nagroda ministra rozwoju za pracę magisterską Znaki gwarancyjne i certyfikujące w polskim i unijnym systemie prawnym (promotor: dr hab. Elżbieta Wojcieszko-Głuszko),
  • Piotr Konieczny - wyróżnienie ministra nauki i szkolnictwa wyższego za pracę licencjacką 'Prawo do naprawy' w prawie własności intelektualnej (promotor: dr hab. Anna Tischner, prof. UJ),
  • Samanta Szermer - wyróżnienie ministra nauki i szkolnictwa wyższego za pracę licencjacką Możliwości ochrony postaci fikcyjnych prawem do znaku towarowego w świetle bezwzględnych przeszkód rejestracji (promotor: dr hab. Anna Tischner, prof. UJ).
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum