Ponad 100 stypendiów dla studentów UJ za znaczące osiągnięcia

106 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma wsparcie finansowe za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Kandydatury żaków z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Wyróżnione osoby otrzymają po 17 tysięcy złotych.

Rektorzy przedstawili ministrowi 1106 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2019/2020. Wnioski oceniane były przez zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców. Jego członkowie zostali wyłonieni spośród kandydatów zgłaszanych przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców.

Wnioski o przyznanie stypendium zostały ocenione przez zespół metodą punktową, w ramach poszczególnych dziedzin nauki i sztuki. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny eksperci sporządzili listę rankingową wniosków uszeregowanych według liczby punktów. Na tej podstawie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin 19 grudnia br. podjął decyzję o przyznaniu studentom 488 stypendiów. Zdecydowana większość laureatów [106 - przyp. red.] studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. W dalszej kolejności znalazł się Uniwersytet Warszawski - 58, Politechnika Wrocławska - 40 oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - 33.

W tym roku akademickim wysokość stypendium ministra dla studentów została zwiększona do 17 tys. zł. Laureaci otrzymują wsparcie finansowe w ramach 1 wypłaty od uczelni w terminie 14 dni od dnia przekazania przez resort nauki środków na rachunek bankowy uczelni.

Lista stypendystów jest dostępna na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum