Miliony dla Szpitala Uniwersyteckiego na dwa programy unijne

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie podpisano umowy na realizację dwóch projektów finansowanych ze środków europejskich w ramach programu POWER. Szpital Uniwersytecki otrzymał ponad 6 mln złotych.

Pierwszy z projektów Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży poprzez edukację kadr systemu ochrony zdrowia realizowany będzie przez zespół Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży. Jego celem jest poprawa dostępu do opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą dzięki rozwojowi kadr realizujących świadczenia w tym zakresie. W ramach projektu na terenie województw małopolskiego i świętokrzyskiego prowadzone będą szkolenia i kursy w 4 modułach tematycznych (psychologia kliniczna, psychoterapia dzieci i młodzieży, terapia środowiskowa, szkolenia dodatkowe). Wartość projektu wynosi 5,05 mln zł. Całość potrwa do 31 sierpnia 2023 roku.

Drugi projekt Profilaktyka nowotworów wątroby - pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie to pilotażowy program profilaktyki nowotworów wątroby poprzez wczesne wykrywanie przewlekłych zakażeń HCV i HBV u dorosłych. Zrealizuje go zespół Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych we współpracy z jednostkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Swym zasięgiem obejmie 3 województwa: małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Zakłada wstępną lub pogłębioną diagnostykę dla 6 tys. pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka. Projekt zakończy się 30 czerwca 2023 r., a jego wartość to 1,09 mln zł.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM