Wspólne oświadczenie instytucji oświatowych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii

W dniu opuszczenia struktur unijnych przez Wielką Brytanię, instytucje nauki i szkolnictwa wyższego wydały oświadczenie, w którym zapewniły o niesłabnącym zaangażowaniu we wspólne działanie. Niemal 30 krajowych i międzynarodowych organizacji skupionych w sieciach współpracy zaapelowało do rządów poszczególnych państw oraz władz Unii Europejskiej o uregulowanie kwestii związanych z programami Erasmus+ oraz Horyzont do końca roku 2020.

Jako członek The Guild of European Research-Intensive Universities, European University Association oraz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet Jagielloński również jest jednym z sygnatariuszy dokumentu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią oświadczenia (w języku angielskim) oraz listą instytucji, które wystosowały apel.

Treść oświadczenia

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych