Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development

Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ (JU Centre for International Studies and Development) ogłasza otwarcie trzeciej edycji kierunku studiów magisterskich w zakresie bezpieczeństwa i rozwoju międzynarodowego (International Security and Development, ISAD). Do poprzednich edycji zgłosiło się ponad 200 studentów z więcej niż 30 krajów świata. Obecnie w ramach kierunku ISAD studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim 60 studentów.

Palące problemy współczesnego świata, takie jak narastający konflikt w Iranie, Brexit i jego konsekwencje dla europejskiej i światowej gospodarki, kryzys migracyjny, zagrożenie atakami terrorystycznymi, epidemia koronawirusa w Chinach oraz inne wyzwania, jakie stoją przed społeczeństwem, sprawiają, że nieodzowne staje się zaangażowanie specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa i rozwoju. Konieczne jest także zwiększenie świadomości społecznej na temat korelacji pomiędzy pomocą kierowaną do krajów rozwijających się a poziomem bezpieczeństwa w krajach rozwiniętych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na specjalistów, Uniwersytet Jagielloński otwiera po raz trzeci nabór na kierunek studiów magisterskich International Security and Development. Celem ISAD jest przygotowanie studentów do kreatywnego rozwiązywania złożonych problemów związanych z bezpieczeństwem i rozwojem międzynarodowym oraz dostarczenie im narzędzi analitycznych, kompetencji językowych i szerokiej wiedzy na temat społeczeństwa na świecie.

– Naszym celem jest wykształcenie specjalistów, którzy będą rozumieć znaczenie współczesnych problemów i starać się dążyć do ich rozwiązania. Chcemy szkolić strategów, którzy wdrażając odpowiednie rozwiązania zapewnią stabilność i bezpieczeństwo w stosunkach międzynarodowych – podkreśla dyrektor programu ISAD Marcin Grabowski.

Wysoki poziom zajęć teoretycznych i praktycznych zapewnia kadra naukowa złożona z badaczy polskich i zagranicznych. Zajęcia odbywają się w języku angielskim. Ponadto, studenci uczą się  jeszcze jednego wybranego języka. Kierunek posiada dwie specjalizacje: bezpieczeństwo międzynarodowe i rozwój międzynarodowy. W ramach kierunku organizowane są profesjonalne warsztaty i kursy szkoleniowe.

Najlepsi studenci otrzymają stypendia. Więcej informacji na temat programu kierunku oraz rekrutacji znajduje się na stronie www.isad.uj.edu.pl. Zapraszamy również do zapoznania się z folderem informacyjnym oraz polubienia naszego profilu na Facebooku.

Polecamy również
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Uniwersytet Jagielloński stawia na kształcenie w systemie mieszanym
Stanowisko KRASP w sprawie represji wobec narodu białoruskiego
Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj