Uniwersyteccy naukowcy z Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagrody wręczył minister Jarosław Gowin podczas odbywającej się 19 lutego Gali Nauki Polskiej, wydarzenia będącego najważniejszą częścią obchodów Dnia Nauki Polskiej. Wśród laureatów znalazło się trzech naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesorowie Wydziału Lekarskiego: Jacek Józef Pietrzyk oraz Przemko Kwinta nagrodzeni zostali za osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, natomiast prof. Jarosław Górniak z Wydziału Filozoficznego - za osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej.

-Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowa okazja, aby wyrazić najwyższe uznanie dla dokonań pokoleń naszych naukowców, badaczy i odkrywców – tych, którzy konsekwentnie, z niezachwianą odwagą, niestrudzoną pasją i talentem na miarę geniuszu – szukali we wszystkim prawdy. I czynili to niezależnie od osądu ogółu, ale zawsze – dla wspólnego dobra. Dla dobra ich społeczności i narodu, a zarazem dla dobra całej ludzkości – mówił podczas uroczystości wicepremier Gowin.

W tym roku przyznano 88 nagród: 75 indywidualnych i 13 zespołowych. Do szkół wyższych trafiły 54 nagrody, 10 do instytutów PAN, 13 zdobyli reprezentanci Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 10 członkowie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, a jedną prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Łącznie minister nauki nagrodził 138 naukowców, w tym również przedstawicieli uczelni niepublicznych.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro